مرکز طراحی ایران دیزاین
هویت بصری برند شما، نشانه ی شخصیت برند شماست …

تعریف هویت بصری و عناصر تشکیل دهنده آن

هویت بصری، مجموعه‌ای از تمام عناصر برند است که شرکت شما ایجاد می‌کند تا تصویر مناسب خود را به مخاطب نشان دهد. هر یک از این عناصر می تواند با توجه به میزان نیاز برند یا سازمان حذف یا جایگزین گردد. عناصر هویت بصری برند و توضیحات مربوط به هر یک را می توانید در زیر مشاهده بفرمایید:

تایپوگرافی و تایپ فیس (type face)

تایپوگرافی در واقع تمامی موارد استفاده از فونت ها در محتوای برندینگ است. در تمام اقلام بصری دارای متن از تایپ فیس مورد نظر شما و یا کارشناس هنریتان استفاده خواهد شد. این فونت می تواند از قبل موجود باشد و یا این که به طور انحصاری برای برند شما طراحی گردد.

لی‌اوت (Layout) و حاشیه امنیت (Safety Area)

در این بخش طراحی لی‌اوت لوگو، لوگوتایپ و همچنین حاشیه امنیت آن صورت می گیرد. لی‌اوت عمودی و افقی طراحی شده در حالت ‌های مختلف، در تمامی بخش‌ های هویت بصری برند مورد استفاده قرار گرفته و حالتی یکپارچه و دارای یک تناسب را به آن القا می کنند.

لوگو (Logo) و لوگوتایپ (Logotype)

لوگو و لوگوتایپ از مهم‌ترین مراحل شکل گیری هویت بصری یک برند یا سازمان هستند که به دلیل اهمیت ویژه آنان باید گفت استحکام هویتی یک برند، به ساختار طراحی شده در لوگو و لوگوتایپ آن بستگی دارد. لوگو می تواند نشان دهد که شما چه کسی هستید و معیارهایتان چیست.

اوراق اداری

اقلام گوناگون اوراق اداری، شناسنامه برند یا سازمان محسوب می شوند و ایجاد ارتباطی صحیح میان آنان و هویت بصری کل مجموعه، اهمیت زیادی دارد. اوراق اداری شامل سربرگ A4 و A5، پاکت‌نامه، پاکت A4، کارت ویزیت، یادداشت، کارت پرسنلی، پاکت CD و اقلام مورد نیاز دیگر است.

فرم (شکل)

برخی از فرم ها که در طراحی هویت بصری برند شما موثر خواهند بود عبارتند از فرم های دارای شکل های گرد، اشکال با گوشه های تیز، خطوط صاف و خطوط مورب که هر یک با توجه به اصول استاندارد گرافیک، در طراحی هویت بصری برندتان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

پالت رنگ (Color palette)

استفاده از رنگ ها در پالت رنگ می تواند تاثیر استراتژیک و مهمی بر روی مشتریان برند شما داشته باشد. طیف رنگی هویت برند با تحلیل روانشناختی مشتریان بالقوه شما انتخاب می گردد و بر همین اساس نیز تمامی اقلام طراحی شده در هویت بصری باید از این قاعده پیروی نمایند.

کاتالوگ و بروشور

جهت ارائه بهتر محصولات یا خدمات، بهتر است تا ویژگی های شما به راحتی توسط مخاطب مورد بررسی قرار گیرد. به همین جهت، نوع طراحی کاتالوگ و بروشور بر اساس سیاست ها و اهداف از پیش تعیین شده آن برند و بر مبنای اصول حرفه ای، در مسیر جذب مخاطبین برند طراحی گردد.

بسته بندی محصول (Product Packaging)

برای برند‌هایی که مخاطبانشان نهایتا با یک محصول رو به رو هستند و این محصول نهایی نیز قرار است که در فروشگاه ها در کنار محصولات دیگر رقبا در مقام مقایسه قرار گیرد، لذا طرح بسته ‌بندی یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای موجود برای جذب مخاطب خواهد بود.

طراحی قالب اقلام مجازی

وب سایت یکی از مهمترین اجزای هویت بصری برند به شمار می آید. مشتریان قبل از تصمیم به خرید، قطعا سایت و شبکه های اجتماعی شما را به دقت مورد بررسی قرار می دهند، بنابراین باید در آنان هویت برند شما باید به صورت کامل و بی نقص ارائه گردد و معرف برندتان باشد.

سوالی در ذهنتان است یا به
  • مشاوره
نیاز دارید؟
شما می توانید روی خدمات مشاوره ای ایران دیزاین حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف شما، نزدیک ترین مسیر را برای موضوع مورد نظرتان تدوین نماییم.

برخی از نمونه های طراحی هویت بصری

برخی مشتریان: